22 Φεβρουαρίου 2011

Όχι και έτσι ρε ΠΑΟΚ... (video)

Μας αρρώστησες…
Ο ΠΑΟΚ έκανε τα πάντα στη Μόσχα, είχε κλασικές ευκαιρίες, δοκάρι, προηγήθηκε (με τον Μουσλίμοβιτς στο 60’), αλλά ένα παιχνίδι της μπάλας, επέτρεψε στην ΤΣΣΚΑ να ισοφαρίσει σε 1-1 (απέκρουσε το πέναλτι του Λοβ ο Κρέσιτς, σκόραρε από κοντά ο Ιγκνάσεβιτς) και σε συνδυασμό με το 0-1 της Τούμπας, έτσι άδοξα το ταξίδι του «Δικέφαλου του Βορρά» στην Ευρώπη τελείωσε…

Το ...δοκάρι έπαιξε άσχημο παιχνίδι σε δύο περιπτώσεις. Στο 36΄ σταμάτησε το σουτ του Μουσλίμοβιτς και στο 78΄ πρόδωσε τον Κρέσιτς που απέκρουσε το πέναλτι του Λαβ, δίνοντας στον Ιγκνάσεβιτς την ευκαιρία να ισοφαρίσει το γκολ που πέτυχε ο Μούσλι στο 67΄. Ο ΠΑΟΚ είχε αρκετές ευκαιρίες για το γκολ της πρόκρισης, ωστόσο αυτό δεν ήρθε και στους "16" πέρασε η ΤΣΣΚΑ, που θα αντιμετωπίσει τη νικήτρια του ζευγαριού Πόρτο - Σεβίλη.

Ο ΠΑΟΚ μπήκε δυνατά στο πρώτο ημίχρονο, πίεσε εξαρχής για ένα γρήγορο γκολ προκειμένου να ισοφαρίσει το 0-1 της Τούμπας. Οι παίκτες του Μάκη Χάβου είχαν αρκετές ευκαιρίες με αποκορύφωμα το δοκάρι του Μουσλίμοβιτς στο 36’, ενώ άντεξε και στις επελάσεις της ΤΣΣΚΑ. Μάλιστα δεν ήταν λίγες οι στιγμές που ο Κρέσιτς λειτούργησε σωτήρια απέναντι στον Λοβ που ήταν και ο πρωταγωνιστής από πλευράς Ρώσων.

Στην επανάληψη οι «ασπρόμαυροι» είχαν τις ίδιες διαθέσεις και στο 67’ ο Μούσλι εκμεταλλεύτηκε μεταξύ του νεοεισελθέντα τερματοφύλακα Τσεπτσούκοφ και του αμυντικού του και πέτυχε το 0-1. Λίγα λεπτά αργότερα ο ΠΑΟΚ έχασε μοναδική ευκαιρία για το 0-2, αλλά το πλασέ του σε κενό τέρμα έφυγε άουτ!

cska paok 0-1 mouslimovich